Ieškoti tarp:
Įmonių
Straipsnių
Pasiūlymų
Skelbimų
Renginių
Video
Katalogo kategorijų

Vaikų laikyseną reikia lavinti nuo mažens

Lietuvoje netaisyklinga laikysena diagnozuojama maždaug 30 procentų vaikų
Nuotraukos

Lietuvoje netaisyklinga laikysena diagnozuojama maždaug 30 procentų vaikų. Didžiosios dalies šių atvejų būtų galima išvengti, skyrus tam šiek tiek laiko ir pastangų. Prasidėjus mokslo metams svarbu priminti tėveliams apie tai, kaip būtina nuolat kontroliuoti vaikų laikyseną, jeigu norima, kad jų vaikas užaugtų sveikas ir gražus.

Ydingą laikyseną formuojame patys
Netaisyklinga laikysena būdingesnė mažai judantiems vaikams, daug laiko praleidžiantiems prie kompiuterio ar televizoriaus. Laikysena dažnai pakinta ir netaisyklingai sėdint (susikūprinus, įsitempus, persikreipus, pakišus vieną koją po savimi), gulint, stovint ar einant, nešant sunkius daiktus ant vieno peties ar viena ranka, dėl blogo darbo vietos apšvietimo ir kitų priežasčių.
Nekreipiant dėmesio, ydinga laikysena dažnai išsivysto į rimtus stuburo iškrypimus, sukelia vidaus organų funkcijų (kvėpavimo, virškinimo) sutrikimus.

Taisyklingą laikyseną formuoja sportas
Pasak kineziterapeutų, netaisyklingą laikyseną galima koreguoti įvairiais įtvarais, kartu taikant mankštą ir fizioterapijos priemones. Gydymas bus sėkmingesnis, jeigu vyks tol, kol vaikas auga ir skeletas dar tik formuojasi. Jau nuo mažų dienų reikėtų pratinti vaiką sąmoningai kontroliuoti savo laikyseną, kantriai aiškinant taisyklingos laikysenos svarbą, primenant, kad nesikūprintų ir išsitiestų. Būtų gerai, kad tiek mokykloje, tiek ir namie, ruošiant pamokas, vaikas sėdėtų prie jam pritaikyto aukščio stalo. Stalo aukštis turi būti toks, kad padėjus ant jo sulenktas per alkūnes rankas pečiai nepakiltų į viršų. Nugara tiesi, kūno svoris tolygiai pasiskirstęs ant abiejų sėdmenų, kojos per kelius ir čiurnas sulenktos 90 laipsnių kampu. Kojoms nesiekiant grindų, po jomis reikėtų padėti suoliuką (dėžutę). Taisyklingą laikyseną sėdint padeda išlaikyti ir specialios pagalvėlės arba tiesiog sėdėjimas ant didelio mankštai skirto kamuolio, nes šios priemonės stabilizuoja stuburą, stiprina nugaros ir pilvo raumenis, lavina koordinaciją ir pusiausvyrą ir tokiu būdu padeda formuoti taisyklingos laikysenos įgūdžius.
Pagrindinis taisyklingos laikysenos formavimo principas – fizinis aktyvumas. „Ortopedijos technikos” kineziterapeutai rekomenduoja tėvams skatinti vaikus kuo daugiau judėti, su jais žaisti judrius žaidimus, kartu aktyviai leisti laisvalaikį, kad vaikas augtų sveikas ir neturėtų ydingos laikysenos problemų.



Lina ABROMAVIČIENĖ